Festplatte

Debata o złocie lub Bitcoinie dzieli młodych i starych inwestorów Młodzi wolą Bitcoin, a starzy inwestorzy chcą kupować złoto.

Debata na temat złota lub Bitcoinów wydaje się być coraz gorętsza. Badanie JP Morgan wykazało, że młodzi ludzie kupują Bitcoin, podczas gdy stary strażnik ustawia się w kolejce po złoto, aby odpędzić wszelkie spowolnienie gospodarcze. Zjawisko to po raz kolejny podkreśla przepaść między starymi i młodymi inwestorami, którzy w dążeniu do osiągnięcia dobrobytu gospodarczego wybierają różne ścieżki.

Co ciekawe, żaden z nich nie może być oskarżony o podjęcie głupiej decyzji, ponieważ zarówno złoto, jak i Bitcoin Billionaire radzą sobie nadzwyczaj dobrze w tych pełnych pandemii czasach. Bitcoin dotknął w tym roku 11 700 dolarów, a złoto przekroczyło również 2 000 dolarów za uncję. Są to niezwykłe zyski w skali roku i podkreślają bezpieczny potencjał obu tych aktywów. Tak więc, debata na temat złota lub Bitcoinów jest mylącym wyborem.

Złoto czy Bitcoin? Teraz, to zależy od twojego wieku

W oświadczeniu JP Morgan stwierdza się, że obozy inwestycyjne „gold or Bitcoin“ różnią się od siebie wieloma różnymi instrumentami inwestycyjnymi. Alternatywne waluty nie są dla wszystkich filiżanką herbaty, zwłaszcza dla starszych inwestorów, którzy nadal włączają złoto do swojego długoterminowego portfela.

RelatedPosts
Bitcoin Price widzi byki za $11880, co dalej?
Wieloryb Bitcoin przenosi 1 miliard dolarów za 4 dolary, gdy wzrasta opłata transakcyjna.
Ceny Bitcoinów są wyższe, gdy byki szykują się do naruszenia 12.000 dolarów.
Cena Bitcoinów wykazuje tendencję wzrostową do 11700 dolarów, co dalej?

Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, młodsi ludzie wydają się być usprawiedliwieni, gdy pokładają swoje zaufanie w kryptojówce, zwłaszcza w Bitcoinie. Szybka cyfryzacja finansów, spadek zaufania do waluty fiat i słabnące gospodarki są silnym argumentem przemawiającym za Bitcoinem. W porównaniu z fizycznymi aktywami złotymi łatwiej jest również poruszać się po świecie.

Z drugiej strony, złoto udowodniło swoją wartość na przestrzeni setek lat jako bezpieczne aktywo. Jest ono bardziej ugruntowane i posiada wielowiekowe dane, które potwierdzają jego wiarygodność. Metal szlachetny jest od wieków wybierany przez elity. Niezależnie od tego, czy jest to gorączka złota z lat pięćdziesiątych XIX wieku, czy też wartość duchowa, ludzie zawsze woleli gromadzić złoto w jakiejkolwiek formie. Jest to ostateczny dar, który możesz dać swoim przyszłym pokoleniom.

Debata o złocie czy Bitcoinach nie ma końca, przynajmniej na razie

Bitcoin może być nowy, ale w ostatnim czasie przeszedł znaczne wstrząsy i wyszedł stosunkowo nietknięty. Sprawdził się dobrze w porównaniu z innymi bardzo niestabilnymi walutami kryptograficznymi, które straciły swoją wartość zaledwie w ciągu kilku lat istnienia.

Bitcoin wszedł na scenę finansową w 2008 roku, gdy Wielka Recesja ogarnęła światowe gospodarki. Młodzi ludzie czuli się potężni, wierząc, że może istnieć cyfrowa waluta daleka od kontroli scentralizowanych centrów władzy finansowej.

Ciężkie ekonomiczne czasy jeszcze bardziej wzmocniły ich determinację do utrzymania swojej finansowej prywatności poprzez krypto walutę. Bitcoin jest ich nadzieją przeciwko wysoko scentralizowanej maszynie finansowej, która kontroluje finansowe przeznaczenie mas.

Młodzi ludzie wolą Bitcoin, ponieważ nie mają żadnej wiary w banki. Dla nich, Bitcoin jest narzędziem, które obiecuje niezależność finansową, bogactwo i prywatność wszystko w jednym. Dodatkowo, obie grupy również nie podzielają podobnych poglądów na temat akcji. Młodsi ludzie podbijają akcje jak nigdy dotąd, podczas gdy starsze pokolenie jest zajęte sprzedażą akcji.