Bitcoin

Amerykański DOJ przejmuje Bitcoiny warte 1 miliard dolarów rzekomo należące do Silk Road

Amerykański Departament Sprawiedliwości pozywa bitcoiny o wartości ponad 1 miliarda dolarów, które przejął we wtorek. Jest to największa konfiskata BTC, jakiej kiedykolwiek dokonały Stany Zjednoczone.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych skonfiskował we wtorek bitcoiny o wartości około 1 miliarda dolarów

Dziś dochodzi do pozwu o konfiskatę BTC, które przejął personel federalny. Monety rzekomo należą do nieistniejącego już targu Darknet Silk Road.

Departament Sprawiedliwości USA chce przepadku bitcoina o wartości 1 miliarda dolarów
Zgodnie z najnowszym raportem Bloomberga , Departament Sprawiedliwości USA chce natychmiastowej konfiskaty bitcoinów o wartości 1 miliarda dolarów, które przejął we wtorek. Skrytka BTC należy do operatorów Silk Road. A jego konfiskata jest jedną z największych do tej pory w kraju, o czym sporo mówiło się w wiadomościach o niszczeniu przestępstw związanych z walutą cyfrową.

Bitcoiny stanowiły czwarty co do wielkości portfel BTC na świecie. Kiedy monety zaczęły wychodzić z magazynu, firma analityczna Blockchain Elliptic oznaczyła transakcję korzeniami Silk Road. Władze federalne USA nie tracą czasu na przejmowanie funduszy. Poprzez konfiskatę władze faktycznie usunęły z obiegu znaczną część bitcoinów.

Jak to się stało

Według Bloomberga, to jest powód ogromnej pompy BTC, która przekroczyła cenę 15000 USD. Główne media donoszą, że funkcjonariusze organów ścigania sprzedali skonfiskowane kryptowaluty na aukcji, ale znacznie później, po ich przejęciu.

Oficjalny dokument skargi ujawnia, że ​​wraz z rzeczywistymi bitcoinami, widoczne widelce najlepszych kryptowalut – Bitcoin Gold (BTG), Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV) były również obecne w równych ilościach jako ich monety macierzyste.

Pozwany majątek to około 69370,22491543 Bitcoin (BTC), 69370,10730857 Bitcoin Gold (BTG), 69370,10710518 Bitcoin SV (BSV) i 69370,12818037 Bitcoin Cash (BCH), uzyskane z 1HQ3Go3ggs8pFnqb5HVGyt, około 3 listopada lub 3 listopada.

Główny naukowiec Elliptic twierdzi, że transakcję zainicjował człowiek z wewnątrz związany z Silk Road, z dodatkową możliwością zaangażowania samego Ulbrichta w transakcję bitcoin z czwartego co do wielkości portfela.

Ale oficjalna „skarga o przepadek” mówi inaczej. Dokument określa osobę jako „osobę fizyczną X” i stwierdza, że ​​„tożsamość podmiotu generującego transakcje jest znana rządowi”.

Według dochodzenia, Individual X był w stanie włamać się do Silk Road i uzyskać nieautoryzowany i nielegalny dostęp do Silk Road, a tym samym ukraść nielegalną kryptowalutę z Silk Road i przenieść ją do portfeli kontrolowanych przez Individual X.

Skarga dalej twierdzi, że Ulbricht dowiedział się, kto jest osobą indywidualną X i zagroził tej osobie, że zwróci skradzione fundusze bitcoin. Ale ku rozczarowaniu pierwszego, ten drugi nie przekazał BTC. Ponadto

W dniu 3 listopada 2020 r. Osoba fizyczna X podpisała zgodę i umowę o przepadku z biurem prokuratora USA w północnym dystrykcie Kalifornii. W tej umowie osoba X zgodziła się na przepadek mienia pozwanego na rzecz rządu Stanów Zjednoczonych.